Suurpellon tonttuemäntä Anna B kertoi keväällä seuran 10-vuotistaipaleesta sekä täällä verkkosivuilla että facebookissa. Nyt Anna B ja Suurpelto-seura toivottavat kaikille hyvää joulun aikaa. Kiitos kaikille teille, jotka olitte mukana lasten talvikirmauksessa, kesäkisoissa,  talkoissa, juhlissa, pyöräretkillä, tonttupolulla ja monessa muussa. Tervetuloa mukaan myös ensi vuonna. Ja onnellista vuotta 2023!

The Suurpelto’s own Elf matron Anna B told in the springtime about the 10 years of the Suurpelto Association here in the net pages and in facebook. Now Anna B and association send season’s greetings to everybody. And thank to all of you who participated in the cildren’s winter or summer games, in voluntary work, in fests, cycle tours, elf path and other events. Welcome along next year too. And a happy new year to you!